گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ایجاد " پارک علم و فناوری " و" خانه تجارت ایرانیان " در گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

ایجاد " پارک علم و فناوری " و" خانه تجارت ایرانیان " در گرجستان

ایجاد " پارک علم و فناوری " و" خانه تجارت ایرانیان " در گرجستان

ایجاد " پارک علم و فناوری " و" خانه تجارت ایرانیان " در گرجستان

 

ایرانی ها در گرجستان " پارک علم و فناوری " و" خانه تجارت محصولات ایرانی " ایجاد می کنند. در همین رابطه پارک علم و فناوری دانشگاهی به درخواست دانشگاه آزاد تفلیس(TOU) توسط پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و خانه تجارت محصولات تولیدی واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی ایران در گرجستان توسط یک شرکت مدیریت صادرات (EMC) ایرانی ایجاد و راه اندازی می شود.

موافقتنامه راه اندازی پارک علم و فناوری و خانه تجارت ایرانیان در گرجستان و در محل دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) در حضور دکتر قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان امضا و مقرر شد قرارداد اجرائی مفاد این توافقنامه ها در آینده نزدیک توسط طرفین منعقد و موضوعات مورد توافق در زمان کمتری به اجرا درآید.

در این موافقتنامه دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) مکان مناسب را برای این رویدادهای مهم در اختیار طرفهای ایرانی قرارداده و زمینه های اجرائی مفاد مورد توافق را فراهم می کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با اهمیت قلم داد کردن این توافق اظهار داشت: فرزندان ایران اسلامی امروز می توانند با تسلط بر دانش روز مرزهای جغرافیائی را تسخیر و با صادرات خدمات فنی مهندسی و کالای ساخت ایران پرچم جمهوری اسلامی ایران را در جهان برافراشته نگهدارند. قوام شهیدی در مراسم امضای این توافق نامه ها با اشاره به  موفقیتهای دانشمندان و فناوران ایرانی در سلیکون ولی آمریکا به  "نودارپالوکاشویلی" رئیس دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) گرجستان گفت: شما انتخاب درستی در افزایش توانمندیهای دانشگاه خود داشته اید و متخصصان زنجان شما را در این راه کمک شایانی خواهند داشت. وی یادآور شد: ایران در حوزه فناوری در سالهای اخیر پیشرفت شایانی داشته و جا دارد این فناوریها را به خارج از کشور صادر کند.

"نودار پاپوکاشویلی " رئیس دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) با امضای این توافقنامه ها و با ابراز خوشحالی از آغاز همکاریهای فی ما بین اظهار داشت: از حضور متخصصان ایرانی در توسعه فعالیت های فناورانه دانشگاه استقبال می کنیم و تلاش خواهیم کرد تا زمینه هرگونه همکاری در این خصوص را هر چه سریعتر فراهم کنیم.

دکتر مجتبی شهیدی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با امضای این موافقتنامه اظهار داشت : متخصصان ایرانی در پارکهای علم و فناوری توانمندیهای بسیاری برای ارائه در جوامع بین المللی دارند که میتوانند با سر بلندی آنها را عرضه کنند. در همین رابطه توانمندیهای پارک علم فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از این مهم مستثنی نیست و ما آماده ارائه هرگونه خدمات تخصصی به جامعه دانشگاهی کشور دوست گرجستان هستیم

دکتر رضاسواری مدیرعامل شرکت بین المللی تاجران دانش محور از شرکتهای مدیریت صادرات سازمان توسعه تجارت ایران و مشاور شهرکهای صنعتی ایران با امضای موافقتنامه ایجاد " خانه تجارت ایرانیان " در گرجستان با دانشگاه آزاد تفلیس (TOU) اظهار داشت : وظیفه شرکتهای مدیریت صادرات ایجاد بسترهای لازم برای حضور مستمر و مقتدرانه کالای ساخت  ایران در خارج از کشور هست و ما تلاش خواهیم کرد تا محصولات تولیدی واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی ایران را در مکانی کاملا تخصصی در کشور گرجستان معرفی و به نمایش درآورده و برای تولید کنندگان ایرانی از گرجستان و کشورهای همسایه آن سفارش تولید گرفته و تولید کنندگان ایرانی را به سوی تولید سفارش محور هدایت کنیم .

دکترقوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان در پایان به مهم دانستن معرفی و نمایش کالای ساخت ایران در یک فضای علمی و تخصصی پرداخت و از دست اندرکاران این اقدام درخواست کرد تا هر چه زودتر نسبت به برپائی نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی ایران عملیات اجرائی را آغاز نمایند. وی بر حمایت همه جانبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان از اقدام قابل تحسین طرفین تاکید نمود.


١٦:١١ - 1397/09/20    /    شماره : ٥٤٩١٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٩٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران