گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

برگزاری سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

 
بسمه تعالی
 
 
مراسم پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عصر جمعه 20 بهمن96  با حضور و استقبال بسیار خوب جمع کثیری از ایرانیان مقیم، مقامات گرجی، ایرانشناسان، دانشجویان، شیعیان گرجی و علاقمندان به فرهنگ و تمدن ایران زمین طی مراسم باشکوهی در محل سفارت کشورمان در تفلیس برگزار گردید. 
نکته حائز اهمیت در این مراسم که آن را نسبت به سالهای گذشته متمایز می نمود، حضور آقای میخائیل جانلیدزه معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه به عنوان مهمان افتخاری و سخنران، و حضور همزمان زالکانیانی قائم مقام وزارت خارجه این کشور در سی و نهمین مراسم سالگرد پیروزی انقلاب کشورمان در تفلیس بود.
در ابتدای مراسم پس از پخش سرود ملی هر دو کشور، قوام شهیدی سفیر ایران در گرجستان ضمن خوشامدگوئی به میهمانان و اشاره به سابقه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دستاوردهای حاصل از انقلاب را در زمینه های مختلف برشمرده و نقش ایران را در مبارزه با تروریسم و تعهد به ادامه مبارزه تا خشکاندن ریشه های این پدیده شوم، بسیار موثر دانست. وی در ادامه در خصوص اولویتهای سیاست خارجی ایران در تقویت و تحکیم روابط با سایر کشورها به ویژه همسایگان، از گسترش روابط با گرجستان و حمایت کشورمان از تمامیت ارضی این کشور سخن گفته و به گوشه هائی از توسعه روابط دوجانبه به خصوص در سال گذشته میلادی، نظیر رفت و آمدهای مقامات عالی دو کشور، برگزاری ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی و امضای توافقنامه های همکاری در زمینه های مختلف، افزایش قابل توجه گردشگران و رشد 38% حجم روابط تجاری اشاره نمود. 
اهمیت کریدور شمال – جنوب  و نقش کلیدی ایران و گرجستان در خلیج فارس و دریای سیاه در مسیر انتقال کالا و انرژی در جهان نیز از مهمترین سخنان وی بود.
میخائیل جانلیدزه معاون نخست وزیر وزیر امور خارجه گرجستان نیز در سخنان خود ضمن اشاره به سابقه فرهنگی و تاریخی دو کشور، ایران و گرجستان را دو همسایه قدیمی دانسته و در خصوص روابط دوجانبه جدید در 25 سالگی استقلال گرجستان، نیز همکاری را در زمینه های مختلف، خوب توصیف نمود. وی با اشاره به ارتباطات مردمی دو طرف، ضمن استقبال از افزایش سفرهای ایرانیان به گرجستان، آنرا قابل توجه خوانده و اظهار امیدواری نمود که روابط در حوزه های مختلف، توسعه  بیشتری پیدا کند. 
شرکت قائم مقام وزارت دارایی، معاون وزیر اقتصاد گرجستان، رییس گروه دوستی پارلمانی و تعدادی از نمایندگان پارلمان گرجستان، رییس شورای جمهوری خودمختار آجارا و حضور چشمگیر سفرای کشورهای اروپایی و همچنین تعدادی از شیعیان گرجی  و علاقمندان به جمهوری اسلامی در این مراسم از دیگر رخدادهای حائز اهمیت بود.


دانلود فايل : zalkaniani.jpg ( 172KB )


١٧:٠٦ - 1396/11/24    /    شماره : ٥٠٠٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٥٦٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران