گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان

ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان

ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان

ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان  روزهای 17 و 18 مهرماه با حضور کارشناسان و مدیران بخشهای مختلف در تفلیس برگزار شد. جناب آقای علی ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان ریاست هیات ایرانی شرکت کننده در کمیسیون را برعهده داشت و ریاست هیات گرجی نیز برعهده جناب آقای گئورگی گاخاریا وزیر محترم اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان بود.  همزمان با سفر اعضای دولتی شرکت کننده در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، هیات بزرگ تجاری متشکل از تعدادی از تجار و فعالان اقتصادی کشورمان با سفر به گرجستان ضمن برگزاری همایش اقتصادی، این رویداد را همراهی نمودند.

برگزاری نشستهای کارشناسی کمیسیون مشترک اقتصادی، برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و امضای سند 18 ماده ای همکاری، مذاکرات دوجانبه جناب آقای ربیعی با نخست وزیر و وزرای اقتصاد و توسعه پایدار، وزیر دارایی، وزیر کشاورزی و وزیر بهداشت ، کار و امور اجتماعی و همچنین برگزاری نشست اقتصادی اتاقهای بازرگانی دو طرف از رویدادهای ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان بود.

برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و حضور همزمان هیات تجاری بخش خصوصی که با همکاری اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی گرجستان و هماهنگی با وزارتخانه های متولی برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی فراهم آمد، نشان از جدیت و اهمیت دو طرف بر توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری در زمینه های مختلف داشت. بر این اساس همزمان با انجام مذاکرات کارشناسی و پس از آن برگزاری ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی نشست تجاری با حضور فعالان اقتصادی دو کشور نیز برگزار شد.

در روز اول کمیسیون مشترک دو کشور، بیش از 30 نماینده دستگاه های مختلف کشورمان در قالب کارگروههای، حمل و نقل و زیر ساخت، سرمایه گذاری و توسعه تجاری و کشاورزی، انرژی شامل نفت، گاز و برق و همچنین گروه فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی،  ضمن ارزیابی پیشرفت توافقات قبلی و بررسی موانع موجود به مذاکره در خصوص مفاد پیشنهادی سند نهایی کمیسیون مشترک پرداخته و همچنین راهکارهای لازم و برنامه های جدید برای جهش در ارتقاء مناسبات و تحقق اهداف اقتصادی دو کشور مورد مذاکره قرار گرفت و در پایان نیز در خصوص مفاد درج شده در هر بند توافق نمودند. در روز دوم پس از برگزاری مراسم افتتاحیه که با سخنرانی وزرای دو کشور آغاز شد، کارشناسان و مدیران دو طرف در هر بخش گزارش مختصری از روند مذاکرات کارشناسی و سند تهیه شده ارائه نمودند و در پایان نیز پس از سخنرانی اختتامیه، وزرای دو کشور سند نهائی 18 ماده ای شامل همکاری دو کشور در حوزه های بحث شده، توسط وزیران دو کشور به امضا رسید و اسناد آن نیز مبادله شد.

عناوین 18 ماده ای درج شده در سند نهائی را به ترتیب همکاری در بخشهای تجاری، سرمایه گذاری، حمل و نقل، انرژی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی، استاندار، گمرک، آموزش، فرهنگ، مبادلات بانکی، گردشگری، ورزش، محیط زیست، بهداشت، کارو اموراجتماعی، شهرداری و عنوان سایر همکاریها، تشکیل داد.

پیش از آغاز مراسم افتتاحیه کمیسیون اقتصادی دو کشور، جناب آقای ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان و جناب آقای گئورگی گاخاریا وزیر محترم اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان ضمن حضور در مراسم افتتاحیه همایش تجاری اتاقهای بازرگانی دو کشور سخنرانی های خود را با محور حمایت از بخش خصوصی در توسعه همکاری های تجاری میان دو کشور ارائه نمودند. در ادامه نیز اعضای شرکت کننده ضمن شرکت در مذاکرات دوجانبه با طرفهای تجاری خود راهکارهای همکاری میان دو طرف را دنبال نمودند.دانلود فايل : comission.jpg ( 370KB )


١٦:٢٩ - 1396/07/18    /    شماره : ٤٨١٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٦٩٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران