گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > وزیران علوم ایران و گرجستان برای افزایش همکاری ها توافق کردند


  چاپ        ارسال به دوست

وزیران علوم ایران و گرجستان برای افزایش همکاری ها توافق کردند

وزیران علوم ایران و گرجستان برای افزایش همکاری ها توافق کردند

وزیران علوم ایران و گرجستان برای افزایش همکاری ها توافق کردند

محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و الکساندر جه جه لاوا معاون نخست وزیر و وزیر آموزش علوم گرجستان در مذاکرات تفلیس برای گسترش همکاری های دو کشور در حوزه های مرتبط توافق کردند.

 در این مذاکرات که روز چهارشنبه با حضور سیدجواد قوام شهیدی سفیر ایران برگزار شد، گفت: مناسبات تاریخی و فرهنگی دو کشور و همچنین پیوندهای کهن، پایه های پایداری را برای افزایش هر چه بیشتر همکاری های فراگیر بین تهران و تفلیس در حوزه های مختلف از جمله علمی و دانشگاهی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: بی تردید همکاری های علمی و آموزشی نقش و جایگاه ویژه ای در گسترش روابط دو کشور داشته و در آینده نیز خواهد داشت.

جه جه لاوا گفت: تبادل دانشجو، جذب دانشجویان ایرانی، اجرای برنامه های مشترک در مقطع تحصیلات تکمیلی و همکاری در دوره های توسعه مطالعات ایرانشناسی با موضوع های مهم از جمله برنامه های تفلیس برای گسترش همکاری ها با تهران در حوزه های علمی و دانشگاهی است.

فرهادی وزیر علوم نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه فعالیت کرسی های زبان فارسی در گرجستان و ایرانشناسان برجسته گرجی، تاکید کرد: تهران آمادگی خود را برای گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی از جمله بین مراکز دانشی و پژوهشی اعلام می کند.

وی ادامه داد: توانمندی های علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی از جمله جایگاههای برتر دانشگاهها در رتبه بندی جهانی، طرح مشترک پژوهشی استادان ایرانی با همتایان خارجی و وجود کرسی زبان های فارسی در خارج زمینه ساز همکاری بیشتر و کارآمد بین دو کشور است.

فرهادی وزیر علوم همچنین از برنامه اعطای 15 بورس تحصیلی به گرجستان خبر داد و گفت: تبادل دانشجو و استاد و توسعه مطالعات ایران از دیگر پیشنهادهای تهران برای گسترش مناسبات علمی با تفلیس است.

زمینه های ایجاد و گسترش روابط بین مراکز و پارک های علمی و فناوری، راه اندازی دوره های مشترک دانشگاهی و اجرای پروژه ها با همکاری یکی از دانشگاههای ایران و گرجستان نیز از جمله موضوع های نشست فرهادی با جه جه لاوا همتای گرجی بود.

همچنین وزیر علوم امروز از دانشگاه دولتی ایوانه جاواخیشیولی نخسنین دانشگاه منطقه قفقاز دیدار و با هیاتی از مدیران ارشد آن در باره زمینه های همکاری مذاکره کرد.

 


٠٨:٥٦ - 1396/04/15    /    شماره : ٤٦٤٥٥٢    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران