گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار و ملاقات سید جواد قوام شهیدی سفیر حمهوری اسلامی ایران با وزیر کشاورزی گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار و ملاقات

دیدار و ملاقات سید جواد قوام شهیدی سفیر حمهوری اسلامی ایران با وزیر کشاورزی گرجستان

دیدار و ملاقات سید جواد قوام شهیدی سفیر حمهوری اسلامی ایران  با وزیر کشاورزی گرجستان 

 سید جوادقوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با لوان داویتاشویلی وزیر کشاورزی گرجستان دیدار و در خصوص راه های تقویت ارتباط بخش کشاورزی دو کشور تبادل نظر کردند.
در این ملاقات ، وزیر کشاورزی گرجستان ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر کشورمان در وزارت کشاورزی گرجستان، حسن روابط دو جانبه را مورد توجه قرار داد و از امضا یادداشت تفاهم همکاری دو کشور در زمینه قرنطینه گیاهی در جریان سفر نخست وزیر گرجستان به تهران و حمایت های دولت جمهوری اسلامی ایران از تقویت ارتباط میان بخش کشاورزی دو کشور استقبال نمود. وی  همچنین فعالیت بخش خصوصی ایران در گرجستان جهت تولید محصولات کشاورزی را بسیار خوب توصیف کرد و از آمادگی گرجستان برای بهره برداری از ظرفیت بالای شرکت ها و متخصصین ایرانی خبر داد. آقای داویتاشویلی همچنین با برشمردن حوزه های متنوع همکاری دو کشور از قبیل زیربناهای تولیدی، ایجاد مزارع مدرن، کنترل دامی، تولید عسل، میوه ها و سایر محصولات موردنیاز و  تاسیس کشتارگاه ، اهمیت دسترسی آسان به بازار ایران را مورد توجه قرار داد. 
قوام شهیدی نیز در اظهارات خود زمینه همکاری دو کشور در کشاورزی و فرآورده های غذایی را بسیار مناسب توصیف کرد و در خصوص برنامه خود برای ارتقاء همکاری دو کشور بر رفع موانع بانکی پیش روی ایرانیان به عنوان پیش نیاز هر گونه رونق فعالیت اقتصادی تاکید نمود. با توجه به ظرفیت های علمی و کاربردی ایران و گرجستان و نیازهای متقابل، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات پیشنهاد نمود یک مرکز مشترک تحقیقات علمی و کاربردی کشاورزی و فرآورده های غذایی تاسیس شود تا در قالب همکاری متخصصین دو کشور بتوان از توان و تجربه در زمینه موردنظر بهره برداری شود. وی همچنین مشارکت در مدیریت طرح های کشاورزی و همکاری های دانشگاهی بویژه ظرفیت برجسته ایران در نانو کشاورزی و تحقیقات مرتبط با آن را از سایر زمینه های همکاری دو کشور بر شمرد.


١٩:١٩ - 1396/03/13    /    شماره : ٤٥٨٣٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران